Epson D700 kontra minilaby chemiczne

 

drukarka czy minilabMinilaby pracujące w zakładach fotograficznych tak samo jak inne urządzenia funkcjonujące w naszym otoczeniu zużywają się i skazane są w końcu na wymianę.

 

Na co je wymienić ?


Jest kilka możliwości. Zależą one od charakteru świadczonych usług i ilości wykonywanych zdjęć w laboratorium fotograficznym.

1/

W przypadku dużych przerobów (dużej ilości wywoływanych zdjęć) wynikających ze zleceń pozyskiwanych online w dalszym ciągu warto pozostać przy cyfrowym minilabie chemicznym i technologii światłoczułej. W tym przypadku wysoki koszt zużywanej energii elektrycznej i wysokie koszty serwisowe rozkładają się na dużą ilość zdjęć. Dobrym krokiem jest zakup minilaba Noritsu (np. 37xx, 3411, 32xx ) z płynnym układem chemicznym RA-4.

2/

W przypadku laboratoriów o średnich przerobach 1000 - 2500 zdjęć w przeliczeniu na 10x15 i kładących nacisk na jakość swoich usług warto pomyśleć o suchum minilabie SurLab D3000 firmy Epson. Jakość zdjęć jest bardzo wysoka i przewyższa ona jakość uzyskiwaną na papierze fotograficznym w minilabch chemicznych.

Epson D3000Obraz fotograficzny tworzony jest przez 6 różnych tuszy o dużo mniejszych absorpcjach ubocznych (mniejsze zniekształcenia w reprodukcji poszczególnych kolorów) niż w obrazie na papierze fotograficznym oraz wykorzystanie szerszej przestrzeni barw Adobe RGB. Wydajność 650 zdjęć / h jest zupełnie wystarczająca. Klienci laboratorium natychmiast dostrzegą i docenią wyższą jakość zdjęć otrzymywanych po zmianie urządzenia.


3/

Laboratoria o stosunkowo małych przerobach w miejsce minilaba powinny rozważyć zakup drukarki D700 firmy Epson - nazywanej również microlabem.  Jakość zdjęć jest podobna jak w przypadku zdjęć z urządzenia SurLab D3000 ale za to cena wielokrotnie niższa. Oczywiście ma ona niższą wydajność wynoszącą 360 zdjęć/h ale w przypadku tej grupy laboratoriów jest ona dostatecznie duża do realizacji bieżących usług. Wyższa cena materiałów eksploatacyjnych kompensowana jest przez niższe rachunki za prąd i niższe koszty serwisowe.

Epson D700W cenie kilkunastu tysięcy otrzymuje się urządzenie zupełnie nowe i na gwarancji. Rozwiązanie to szczególnie dobrze pasuje do galerii handlowych i sklepów wielobranżowych, również z działem spożywczym. Także w przypadku tej zmiany klienci błyskawicznie dostrzegą wyższą jakość otrzymywanych zdjęć. Z pewnością będzie ona argumentem skłaniającym do dalszego korzystaniem z usług tego laboratorium.4/

W laboratoriach robiących poniżej 200 zdjęć dziennie powinno się zdecydować na wyłączenie energochłonnego minilaba w którym znaczna część zużywanej energii "idzie w komin" a utrzymanie stabilnej i dobrej jakości zdjęć wymaga zastosowania droższej chemii fotograficznej przystosowanej do małych przerobów, antyutleniaczy i stosowanie odpowiednich procedur.

dnp ds620Minilab z powodzeniem może zostać zastąpiony przez Epson D700 lub renomowaną drukarkę termosublimacyjną DNP DS620 (następcę DNP DS40). Drukarka termosublimacyjna szczególnie doskonale się sprawdzi w przypadku mobilnych firm i fotografów. W niższej cenie niż DNP DS620 dostępna też jest drukarka DNP DS-RX1.Biorąc pod uwagę wielkość i specyfikę polskich laboratoriów fotograficznych z dominującym udziałem małych firm microlab Epson D700 bardzo szybko ma szansę zająć miejsce obecnych minilabów. Z pewnością będzie to korzystna zmiana z uwagi ochronę środowiska ale również i technologiczna, która jeszcze bardziej podniesie jakość oferowanych zdjęć.

 

Innym rozwiązaniem są drukarki do zdjęć Primera IP60

Drukarkę można kupić w Tetenal Polska.

 

Epson D700drukarka epson d700

Dodaj komentarz
  • https://www.szablony.in/fotoksiazki/