Decyzja o ślubie - radość czy nadmiar obowiązków?

 

Tuż po zaręczynach zaczynacie zastanawiać się nad pytaniem: a co ze ślubem?

 

jeszcze przed ślubemI w tym momencie - po chwilach szczęścia i radości z momentu zaręczyn zaczyna sie prawdziwa gehenna. Pojawiają się Wam tysiące pytań wątpliwości. Czujecie się jak dzieci we mgle i nie do końca jesteście przekonani o tym, od czego należy zacząć przygotowania i czy to już najwyższa pora, aby cokolwiek planować.

 

zobacz jaka jest przykładowa cena fotoalbumu 30x30

 

Czas rozpoczęcia przygotowań do ślubu zależy od kilku czynników. Po pierwsze, miesiąc, w którym chcecie wstąpić w związek małżeński. Należy mieć na uwadze, ze relatywnie częściej przez przyszłych nowożeńców, jako miesiąc, w którym chcą stać się małżonkami jest wybierany sierpień, wrzesień, jak również terminy związane ze świętami. I tak, jeżeli decydujecie się na jeden z popularnych miesięcy to musicie się liczyć z tym, że w tym czasie ślubny kobierzec będzie oblegany przez inne pary. Dla niektórych nie ma to znaczenia, jednak, jeżeli nie chcecie by potraktowani, jako kolejna para w kolejce, to może warto pomyśleć o innym terminie. Po drugie, jeżeli planujecie wziąć ślub i wesele w dużym mieście to należy takie przygotowania jak wybór sali czy też orkiestry rozpocząć zdecydowanie wcześniej.

 

ślub i weseleZegar zaczął odliczać a kalendarz pokazuje kolejną datę przybliżającą nas do zmiany stanu cywilnego. Gorączka "przedślubna" trwa. Zatem, żeby nie w natłoku różnych zadań i wyzwań, którym towarzyszą emocje nie zapomnieć o ważnych sprawach warto stworzyć sobie kalendarium przedślubne. Należy usiąść i zastanowić się nad kilkoma kwestiami, ich realizację rozłożyć w czasie i skrupulatnie realizować zaplanowane działania. Pamiętajcie, że nie jesteście pierwszą parą, która stanie na ślubnym kobiercu, nie żyjecie w odizolowaniu od innych, dlatego warto w przygotowaniach przedślubnych skorzystać z rady, pomocy czy też wskazówek innych osób. Pamiętajcie, że aby przygotowania przedślubne nie spędzały Wam snu z powiek zacznijcie je jak najwcześniej i starajcie się niczego nie zostawiać na ostatnią chwilę. Warto też niektóre obowiązki powierzyć najbliższym, przyjaciołom wówczas spokojnie będzie dążyć do dnia, w którym Wasz stan cywilny ulegnie zmianie.

Zobacz  > plener ślubny pomysły

 

  • foto-rynek