Dobry Foto Lab

 

Nie wszystkie osoby, które zamierzają zamówić odbitki w zakładzie fotograficznym kierują się kryterium najniższej ceny. Są też osoby dla których większe znaczenie ma:

Niestety nie jest łatwo znaleźć dobre laboratorium fotograficzne, które spełni tego typu oczekiwania. Fora internetowe w tym zakresie nie są obiektywne. Znajdujemy na nich dużą ilość wpisów promujących "królika" i znajomych "królika". Jeśli nawet zamieszczona zostanie jakaś opinia to jest ona bardzo ogólnikowa. Nie wynika ona z obiektywnych testów, pomiarów, i w relacji do innych laboratoriów. W związku z tym postanowiliśmy publikować w tym miejscu informacje o laboratoriach, które na pierwszym miejscu stawiają na jakość dowodząc tego poprzez swoje działania:

jakość zdjęć- wywoływane są w ich urządzeniach stripy kontrolne będące miarą oceny jakości obróbki fotograficznej

- wykonywane są zdjęcia testowe ujawniające jak wygląda reprodukcja skali szarości, jaki jest poziom czerni, czy występuje barwny efekt halo, jaka jest ostrość obrazu na odbitce

- systematycznie wykonywane są testy stanowiące świadectwo stabilności wykonywanej usługi

- laboratorium informuje na jakim rodzaju papieru wykonywane są zdjęcia ponieważ w istotny sposób wpływa to zarówno na cenę, a z drugiej strony na jakość

 

Laboratorium DigitalAlbum z Mielca

digitalalbumOferuje zdjęcia na papierach Fuji a wśród nich na najdroższym a zarazem najlepszym papierze na rynku Fuji DPII. Proces obróbki fotograficznej systematycznie od lat jest monitorowany przez firmę zewnętrzną. Systematycznie robione są zdjęcia testowe i sprawdzane densytometrycznie. DigitalAlbum oferuje również powiększenia fotograficzne wykonywane na papierze światłoczułym Fuji DPII w najnowocześniejszym urządzeniu w Posce - Chromira ProLab5. W obróbce powiększeń stosowany jest profesjonalny układ chemiczny (rzadkość w skali Polski) dedykowany do profesjonalnych zastosowań. DigitalAlbum jest również uznanym przez fotografów ślubnych producentem fotoalbumów ślubnych. Oprócz fotoalbumów oferuje również wysokiej jakości fotoksiążki, powiększenia i odbitki fotograficzne.

 

Usługi DigitalAlbum polecamy głównie fotografom, którzy oczekują przedewszystkim jakości.

 

Laboratorium Foto Cyfrowy Express ze Szczecina

Foto Cyfrowy Express Niepozornie wyglądające laboratorium ale z drugiej strony pedantyczna dbałość o jakość. Parametry obróbki  fotograficznej dostosowywane są do zminiającej się koniunktury w ciągu roku. Od lat proces obróbki jest monitorowany stripami kontrolnymi. Laboratorium udostępnia klientom własne profile icc oraz zdjęcia wzorcowe do kalibracji monitorów.

 

 

 

Laboratorium fotograficzne Foto Hela z Suwałk

Foto HelaDbałość o jakość w tym laboratorium wynika z szerszego spojrzenia na profesjonalne usługi. Firma ta prowadzi również salon optyczny, jak i gabinet okulistyczny. Od lat monitorują swoją jakość i dbają nie tylko o wysoki poziom jakości ale również aby był on stabilny. Pomimo, że proces C-41 ma już znikome znaczenie rynkowe (proces wywoływania barwnych negatywów) to również i w jego zakresie w dalszym ciągu prowadzony jest monitoring jakości. Tak więc spokojnie do tego laboratorium można wysyłać swoje błony barwne.

 

 

Empikfoto

empikfotoZnana powszechnie firma Empik od lat prowadzi laboratorium fotograficzne. Zawsze dbała o jakość swoich usług. Zdjęcia oferuje w zróżnicowanej cenie w zależności od rodzaju papieru fotograficznego. Procesy fotograficzne są "od zawsze" monitorowane.

 

 

 

Monitoring jakości zdjęć w zakładach fotograficznych zapewnia w Polsce firma Tetenal Polska oraz w węższym zakresie firma Euroland.

 

Laboratoria, które mogą się pochwalić konkretnymi działaniami zapraszamy do przesyłania informacji na adres: kontakt@foto-rynek.pl

 

 

  • foto-rynek