Polecane informacje

Zakup dobrej domeny fotograficznej

czytaj więcej »

 

Miejsce na reklamę produktów fotograficznych

czytaj więcej »

Warte sprawdzenia

» » Program do obsługi zdjęć przez internet
 

Bardzo szeroka oferta w dobrych cenach

sprzęt fotograficzny

 

Która usługa fotograficzna będzie najszybciej się rozwijać w przyszłości ?
RSS

 

Drukarki fotograficzne

 

liderzy: DNP, Epson, Canon, Kodak, Sony

 

drukarka fotograficznaDrukarki fotograficzne zajmują coraz ważniejszą pozycję na rynku usług fotograficznych. Zastępują one powoli minilaby cyfrowe, które były dotąd kluczowym urządzeniem w typowym zakładzie fotograficznym. Przyczyną tego jest  systematycznie malejąca ilość zdjęć fotograficznych przenoszonych na papier. Nie potrzeba więc już minilabów o dużych wydajnościach. Malejąca ilość zdjęć pociąga za sobą różne problemy np. z utrzymaniem wysokiej jakości obróbki fotograficznej, zaczyna brakować pieniędzy na serwis i przeglądy, rosną koszty utrzymania urządzenia, rośnie koszt produkcji jednostkowego zdjęcia. Coraz trudniej jest spłacić minilab za 200-300 tyś. W takiej sytuacji większe szansę mają urządzenia tańsze w zakupie, łatwiejsze w utrzymaniu a przy tym gwarantujące dobrą jakość  i powtarzalność usług. Trendy te natychmiast dostrzegli producenci drukarek. Zaczął się wyścig pomiędzy nimi w trzech różnych technologiach: atramentowej, laserowej i termosublimacyjnej. Każda z tych technologii ma swoje mocne i słabe strony.

 

Jeśli prowadzisz działalność fotograficzną to możesz ją promować na stronie www.promocjainternetowa.com.pl

 

drukarka fotograficzna cenaFotograficzne drukarki termosublimacyjne

Przeznaczone są wyłącznie do drukowania zdjęć fotograficznych. W technologii termosublimacyjnej zdjęcia automatycznie pokrywane są folią ochronną. Zwiększa ona odporność na urazy mechaniczne, zabezpiecza przez wilgocią ( również zalaniem płynami), przed promieniowaniem UV. Odciski palców na zdjęciach błyszczących są prawie niewidoczne. Koszt wydruku zdjęcia jest już bardzo niski i atrakcyjny. Jeżeli dołożymy do tego dużą szybkość druku i wysoką jakość uzyskiwanych zdjęć to uzyskujemy doskonałe urządzenie dla rynku usług fotograficznych czyli zakładów fotograficznych, studiów fotograficznych, fotografów ślubnych, punktów które dotąd przyjmowały usługi fotograficzne, punktów ksero itd. Niestety w tej technologii maksymalnym formatem jest 20x30.

 

 

 

najlepsza drukarka fotograficzna Fotograficzne drukarki atramentowe

Sprawdzają się tam gdzie potrzebny jest szeroki zakres stosowanych papierów oraz gdy potrzebny jest szerokim zakres formatów zdjęć np. od 10x15 do 30x40 (A3) a czasem nawet 40x60 (A2). Niestety koszt produkcji zdjęcia jest wyższy niż w drukarkach termosublimacyjnych i laserowych. Używane są raczej przy mało nakładowej produkcji gdzie nie ma pośpiechu. Technologia ta sprawdza się u artystów fotografików, w studiach reklamowych. Godną polecenia spośród drukarek atramentowych jest drukarka Epson Stylus Pro 3880 (maksymalny format A2) lub Epson stylus Pro 2880 (maksymalny format 2880)

 

 

 

Fotograficzne drukarki laserowe - w bardzo ograniczonym zakresie wykorzystywane są w zakładach fotograficznych. Ostatnio coraz częściej urządzenia bardzo zaawansowane i wysokowydajne (drogie przy tym) w tej technologii wykorzystywane są przy produkcji fotoksiążek. Dzięki niskim kosztom wydruku można produkować tańsze wersje fotoksiążek.

 

Polecamy  »  program do obsługi zdjęć z internetu  -  niewielki koszt i błyskawiczny zwrot kosztów inwestycji

 

Fotoksiążki -  zapraszamy na stronę poświęconą temu produktowi.

 

najlepsza drukarka fotograficzna

 

 • Drukarki termosublimacyjne

  Drukarki termosublimacyjne  nie nadają się do standardowej pracy w biurze lub do drukowania dokumentów. Stworzono je z myślą o drukowaniu zdjęć fotograficznych. Osiągneły bardzo wysokim poziom jakości drukowanych zdjęć. Doskonale wpasowują się w rynek usług fotograficznych oferowanych przez zakłady fotograficzne, studia fotograficzne, fotografów ślubnych.

 • Drukarki atramentowe

  Drukarki atramentowe fotograficzne oprócz drukowania zdjęć mogą również służyć do drukowania dokumentów. Oferują znacznie szerszy zakres formatów i rodzajów papierów. Doskonale sprawdzają się u profesjonalnych fotografów słabiej jednak w usługach fotograficznych.

 • Drukarki atramentowe i temosublimacyjne

  Kilka lat temu eksperci od marketingu przewidywali, że domowe drukarki fotograficzne będą głównym urządzeniem służącym do druku zdjęć. Czas pokazał, że ich szacunki były zupełnie nie trafione a firmy, które poszły za ich głosem sporo straciły. Dzisiaj już wiadomo, że tylko nieliczne osoby same drukują zdjęcia w domu.

 • Drukarka fotograficzna do zastosowań domowych

  Kilka drukarek fotograficznych dostosowanych do drukowania zdjęć w domu.

 • Korzyści dla zakładów fotograficznych

 

Komentarze