Polecane informacje

Lista dobrych Foto Lab-ów:

www.foto-rynek.pl/dobry-foto-lab,195.html

 

Wysokiej jakości odbitki fotograficzne

»  tutaj

 

Fotoksiążki ślubne

http://www.szablony.in/?fotoksiazka-slubna,27

Warte sprawdzenia

» » Program do obsługi zdjęć przez internet
 

 

 

 

 

 

 

 

Która usługa fotograficzna będzie najszybciej się rozwijać w przyszłości ?
RSS

 

Drukarki fotograficzne

 

liderzy: DNP, Epson, Canon, Kodak, Sony

 

 

Jaką przyszłość mają zakłady fotograficzne ?

 

poznaj i skomentuj naszą opinię

 

 

drukarka fotograficznaDrukarka fotograficzna do zdjęć nabiera coraz ważniejszą pozycję na rynku usług fotograficznych. Profesjonalne drukarka coraz częściej zastępuje minilab, który był dotąd wiodącym urządzeniem w typowym zakładzie fotograficznym. Przyczyną tego jest  systematycznie malejąca ilość zdjęć fotograficznych, które są przenoszone na papier. Z tego względu nie potrzeba już minilabów o dużych wydajnościach, które w kilkadziesiat minut są w stanie skopiować wszystkie zlecenia z danego dnia.  Dodatkowo malejąca ilość zdjęć pociąga za sobą różne problemy np. z utrzymaniem stabilnej obróbki fotograficznej. Rosną koszty w przeliczeniu na jednostkowe zdjęcie. Coraz trudniej jest spłacić nawet kupno używanego minilaba za kilkadziesiąt tysięcy złotych. W takiej sytuacji większe szansę mają urządzenia tańsze w zakupie, łatwiejsze w utrzymaniu a przy tym gwarantujące dobrą jakość  i powtarzalność usług. Jest nim profesjonalna drukarka do zdjęć. Trendy te natychmiast dostrzegli producenci drukarek. Zaczął się wyścig pomiędzy nimi w trzech różnych technologiach: atramentowej, laserowej i termosublimacyjnej. Każda z tych technologii ma swoje mocne i słabe strony.

 

drukarka

drukarka Epson D700 kontra minilaby chemiczne

 

»  więcej informacji

 

 

 

drukarka do zdjęćFotograficzne drukarki termosublimacyjne

Przeznaczone są wyłącznie do drukowania zdjęć fotograficznych. W technologii termosublimacyjnej zdjęcia automatycznie pokrywane są folią ochronną. Zwiększa ona odporność na urazy mechaniczne, zabezpiecza przez wilgocią ( również zalaniem płynami), przed promieniowaniem UV. Odciski palców na zdjęciach błyszczących są prawie niewidoczne. Koszt wydruku zdjęcia jest już bardzo niski i atrakcyjny. Jeżeli dołożymy do tego dużą szybkość druku i wysoką jakość uzyskiwanych zdjęć to uzyskujemy doskonałe urządzenie dla rynku usług fotograficznych czyli zakładów fotograficznych, studiów fotograficznych, fotografów ślubnych, punktów które dotąd przyjmowały usługi fotograficzne, punktów ksero itd. Niestety w tej technologii maksymalnym formatem jest 20x30.

 

Osoby zainteresowane drukarkami DNP lub Epson D700 mogą zasięgnąć informacji - tel. 691-202-946

 

 

profesjonalna drukarka fotograficzna Fotograficzne drukarki atramentowe

Sprawdzają się tam gdzie potrzebny jest szeroki zakres stosowanych papierów oraz gdy potrzebny jest szerokim zakres formatów zdjęć np. od 10x15 do 30x40 (A3) a czasem nawet 40x60 (A2). Niestety koszt produkcji zdjęcia jest wyższy niż w drukarkach termosublimacyjnych i laserowych. Używane są raczej przy mało nakładowej produkcji gdzie nie ma pośpiechu. Technologia ta sprawdza się u artystów fotografików, w studiach reklamowych. Godną polecenia spośród drukarek atramentowych jest drukarka Epson Stylus Pro 3880 (maksymalny format A2) lub Epson stylus Pro 2880 (maksymalny format 2880)

 

 

 

Fotograficzne drukarki laserowe - w bardzo ograniczonym zakresie wykorzystywane są w zakładach fotograficznych. Ostatnio coraz częściej urządzenia bardzo zaawansowane i wysokowydajne (drogie przy tym) w tej technologii wykorzystywane są przy produkcji fotoksiążek. Dzięki niskim kosztom wydruku można produkować tańsze wersje fotoksiążek.

 

Jaka drukarka do zdjęć fotograficznych ?

jaka drukarka do zdjęć

 

Drukarki Epson L850 i L810

 • format A4
 • 6 kolorów atramentu
 • system stałego zasilania w atrament
 • możłiwość drukowania na płytach CD i DVD
 • Epson L810 cena ok. 810 zł
 • Epson L850 cena ok. 850 zł

 

Drukarka DNP DS-RX1

 • drukarka termosublimacyjna
 • zakres formatów od 9x13 do 15x20
 • wydruk zdjęć z roli
 • cena ok. 3200 zł

 

Drukarka Epson SureColor SC-P800

 • format A2
 • 9 kolorów atramentu
 • Wi-Fi
 • możliwość druku bez marginesów
 • możliwość drukowania z roli papieru
 • cena ok. 5000 zł
 • tańsza wersja Epson SureColor SC-P600 - cena ok. 2800
 • test drukarki > foto-kurier.pl

 

 

Polecamy  »  program do obsługi zdjęć z internetu  -  niewielki koszt i błyskawiczny zwrot kosztów inwestycji

 

Fotoksiążki -  zapraszamy na stronę poświęconą temu produktowi.

 

najlepsza drukarka fotograficzna

 

 • Drukarki termosublimacyjne

  drukarka fotograficznaDrukarki termosublimacyjne  nie nadają się do standardowej pracy w biurze lub do drukowania dokumentów. Stworzono je z myślą o drukowaniu zdjęć fotograficznych. Osiągneły bardzo wysokim poziom jakości drukowanych zdjęć. Doskonale wpasowują się w rynek usług fotograficznych oferowanych przez zakłady fotograficzne, studia fotograficzne, fotografów ślubnych.

 • Drukarki atramentowe

  Drukarki atramentowe fotograficzne oprócz drukowania zdjęć mogą również służyć do drukowania dokumentów. Oferują znacznie szerszy zakres formatów i rodzajów papierów. Doskonale sprawdzają się u profesjonalnych fotografów słabiej jednak w usługach fotograficznych.

 • Drukarki atramentowe i temosublimacyjne

  Kilka lat temu eksperci od marketingu przewidywali, że domowe drukarki fotograficzne będą głównym urządzeniem służącym do druku zdjęć. Czas pokazał, że ich szacunki były zupełnie nie trafione a firmy, które poszły za ich głosem sporo straciły. Dzisiaj już wiadomo, że tylko nieliczne osoby same drukują zdjęcia w domu.

 • Drukarka fotograficzna do zastosowań domowych

  Kilka drukarek fotograficznych dostosowanych do drukowania zdjęć w domu.

 • Korzyści dla zakładów fotograficznych

  Przy tak małej ilości zdjęć wywoływanych w minilabach traci sens ich dalszego utrzymywania. Koszty zużywanego prądu w wielu sytuacjach zaczynaja przekraczać 20 gr co powoduje że koszt jednostkowego zdjęcia jest wyższy niż w suchym procesie. W tej sytuacji najlepiej sprawdzi się profesjonalna drukarka fotograficzna.

 

Komentarze