Drukarka termosublimacyjna do zdjęć

 

Jaką przyszłość mają zakłady fotograficzne ?

poznaj i skomentuj naszą opinię

 

 

drukarki termosublimacyjneDrukarki termosublimacyjne są to typowe drukarki fotograficzne. Nie nadają się do pracy biurowej lub do drukowania dokumentów. Stworzono je z myślą o drukowaniu zdjęć fotograficznych. Początkowo kierowane były na rynek fotografii amatorskiej i użytek domowy. Z uwagi na szybki rozwój tej technologii i zdecydowany wzrost jakości drukowanych zdjęć dostosowano je do potrzeb profesjonalistów :  zakładów fotograficznych,  studiów fotograficznych, agencji reklamowych, fotografów ślubnych i eventowych. Ponieważ jakość zdjęć zaczęła dorównywać jakości zdjęć z minilabów cyfrowych wykorzystano je do produkcji minilabów termosublimacyjnych.

W profesjonalnych drukarkach termosublimacyjnych położono duży nacisk na skalę przejść tonalnych, rozdzielczość sięgającą już 600 dpi (w minilabach cyfrowych 300 dpi) oraz na reprodukcję kolorów. Systematycznie wprowadza się nowe barwniki (stosowane w folii termosublimacyjnej) o coraz to lepszej charakterystyce absorpcji spektralnej.  Zwiększyła się również wydajność druku osiągając 400 zdjęć na godzinę. Tak więc czas potrzebny do wydrukowania zdjęcia 10x15 wynosi 9 sek - w minilabach cyfrowych wynosi on ok. 3 minut. W przypadku niektórych drukarek również dostosowano sterownik pod potrzeby wymagających fotografów. Można w nim stworzyć wiele własnych profili o różnej kolorystyce, gradiencie i ostrości. Tak więc zgodnie z oczekiwaniami producentów  sięgają po nie studia fotograficzne, małe zakłady fotograficzne, fotografowie ślubni. Fotograficzne drukarki termosublimacyjne zaczęły poważnie zagrażać minilabom cyfrowym szczególnie w grupie małych zakładów fotograficznych. 

 

drukarka do zdjęć termosublimacyjna

 

Drukarki termosublimacyjne mają swoje ograniczenia:

 • przechodząc z formatu 10x15 na np.13x18 trzeba zmieniać papier i folię termosublimacyjną
 • maksymalny format zdjęć w tej technologii to 20x30
 • nie można stosować dowolnych papierów np. canvas, papier dwustronny, papierów o różnej gramaturze

 

Drukarka termosublimacyjna ma natomiast następujące zalety:

 • niższy koszt wydruku niż w technologii atramentowej
 • nie ma tu tuszy, które czasami potrafią zasychać
 • krótki czas wydruku a tym samym spora wydajność drukarek
 • na zdjęciach błyszczących prawie nie widać odcisków palców
 • zdjęcia są odporne mechanicznie i na zalanie różnymi płynami np. kawą czy herbatą
 • zdjęcia mają dużą trwałość w trakcie przechowywania

 


Fotograficzne drukarki do zdjęć termosublimacyjne doskonale sprawdzają się w firmach, które oferują standardowe usługi fotograficzne.

 

Inne strony w witrynie:

http://www.foto-rynek.pl/fotografia-cyfrowa,160.html

http://www.foto-rynek.pl/kooperacja-w-uslugach,116.html

 

 Jeśli nie zdecydujesz się na zakup drukarki fotograficznej to polecamy miejsce gdzie można zamówić fotoksiążki w programie online

 

drukarka termosublimacyjna do zdjęć

 

 • Korzyści dla zakładów fotograficznych

  Przy tak małej ilości zdjęć wywoływanych w minilabach traci sens ich dalszego utrzymywania. Koszty zużywanego prądu w wielu sytuacjach zaczynają przekraczać 20 gr co powoduje że koszt jednostkowego zdjęcia jest wyższy niż w suchym procesie. W tej sytuacji najlepiej sprawdzi się profesjonalna drukarka fotograficzna.

 • Korzyści dla studia fotograficznego

Komentarze

Andrzej

Kiedyś na rynku dominowały drukarki hi-ti. Dużo zakładów stosowało je do drukowania zdjęć legitymacyjnych. Teraz numer 1 to chyba dnp

marek

Badałem mocno temat... Jakościowo powiedziałbym, że lepsze są Mitsubishi. Poza tym lepsze warunki gwarancji i tańsze części. Eksploatacja porównywalna, choć większe formaty są tańsze w Mitsubishi.

Sebastian

Zastanawiam się czy ciągle jest duże zainteresowanie tego typu usługami czy może ludzie wolą przechowywać zdjęcia w postaci cyfrowej i generalnie idchodzi już to do lamusa.

Tadeusz 10 tyś mieszk

Jestem fotografem, jeszcze pracuje. Na dzisiaj jest może 5 do 10 procent klientów w porównaniu do 2000 r. Utrzymuję się tylko poprzez rozszerzenie usług z innej branży. Opłacalne są śluby, do tego zakład fotograficzny, czy opłata ZUS jest zbędna - ogłoszenia przez internet, pieniądze do ręki.

Mariusz Kraków

Ja właśnie szukam do domu drukarki, nie zawsze mam tyle zdjęć aby iść do fotolabu. Ci co trzymają tylko zdjęcia na dyskach sa nieświadomi ze zdjęcia np swoich znajomych, dzieci mogą stracić w jednej chwili. Kradzież, awaria itd. Albumu ze zdjęciami raczej nikt nie ukradnie, można go stracić tylko w czasie pożaru lub super powodzi.

Dodaj komentarz
 • https://www.szablony.in/fotoksiazki/