Fotoalbum ślubny

 

fotoalbum ślubnyFotoalbumy w około 90% zamawiane z okazji ślubu. Tak więc mówiąc fotoalbum praktycznie zawsze mamy na myśli fotoalbum ślubny. Okładka jest elegancka oprawiona zazwyczaj w naturalną skórę lub połączenie innych szlachetnych materiałów. Fotoalbumy ślubne mają podkreślą rangę wydarzenia, które obrazują na swoich stronach.

 

Kto zamawia fotoalbumy u producentów ?

W większości przypadków zamawiają je fotografowie ślubni dla swoich klientów - nowożeńców.

 

Czy popyt na fotoalbumy ślubne rośnie ?

Obserwując ilość firm, które samodzielnie lub w kooperacji próbują produkować fotoalbumy można sądzić że popyt rośnie dynamicznie. W rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie.

  • młode osoby żyją w związkach partnerskich i pobierają się stosunkowo późno
  • mamy obecnie niż demograficzny
  • ponieważ cena decyduje o zleceniach stąd wielu fotografów w miejsce fotoalbumy oferuje dużo tańszą fotoksiążkę

Poniższy wykres prezentuje ilość fraz z użyciem słowa "fotoalbum" wpisanych do wyszukiwarki Google. Można więc stwierdzić, że jest to "jakaś" miara zainteresowania klientów określonym produktem.

 

fotoalbum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co decyduje o jakości zdjęć w fotoalbumie ?

Z racji, że fotoalbum w założeniu ma być produktem bardzo wysokiej jakości to w jego produkcji powinny zostać użyte wysokiej jakości materiały.  Okładki powinny być produkowane z dobrej jakości skóry naturalnej a rozkładówki sklejane oryginalnymi włoskimi przekładkami termicznymi (niektórzy sięgają po chińskie podróbki) itp.. Rozkładówki fotograficzne do fotoalbumów powinny być naświetlane na najlepszych papierach fotograficznych  czyli Kodak Endura Premier lub  Fuji DPII . Wywoływanie rozkładówek powinno się wykonywać w dedykowanej do fotoalbumów profesjonalnej chemii Tetenal choć niekórzy producenci stosują zwykłą chemię przeznaczoną do zdjęć amatorskich. Najlepsi producenci fotoalbumów (np. Digitalalbum) bardzo dokładnie monitorują jakość wywoływania rozkładówek za pomocą testów pomiarowych i stripów kontrolnych. U najlepszych producentów można bez problemu zamówić 2-3 zdjęcia testowe wykoanane na materiałach i maszynie w której wykonuje się rozkładówki fotoalbumowe. Pozwala to za wczasu ocenić jakość zdjęć jaka będzie w zamawianym fotoalbumie.

 

 

  • Albumy fotograficzne

  • Albumy fotograficzne

    Przez dziesięciolecia towarzyszyły nam albumy fotograficzne. Kiedyś były to albumy ze zdjęciami rodzinnymi najczęściej wykonywanymi w studiach fotograficznych przez profesjonalnych fotografów.