Polecane informacje

Lista dobrych Foto Lab-ów

czytaj więcej »

 

Miejsce na reklamę produktów fotograficznych

czytaj więcej »

Warte sprawdzenia

» » Program do obsługi zdjęć przez internet
 

Dużo produktów w dobrych cenach

sprzęt fotograficzny

 

 

 

 

 

 

 

Która usługa fotograficzna będzie najszybciej się rozwijać w przyszłości ?
RSS

 

 

Fotoksiążka » fotoksiążki 

→ to nie tylko fotoksiążka ślubna

 

 

 

Co to jest fotoksiążka ?  - dla tych którzy jeszcze jej nie znają.

 

Fotoksiążka to nic innego jak książka prezentująca nasze zdjęcia w ciekawej aranżacji wydrukowana na dobrej klasy papierze i zwykle oprawiona w twardą ładną okładkę. Przypomina trochę albumy fotograficzne prezentujące fotografie artystów fotografików spotykane w księgarniach.

 

Bez reklam, bez manipulacji, bez inwigilacji najbardziej wiarygodna wyszukiwarka internetowa

 

fotoksiążka najtaniej

Fotoksiążka typowo oprawiona jest w sztywną okładkę a jej  grubość, ilość stron, rodzaj tła zależy od decyzji zamawiającego. Do wykonania fotoksiążki niezbędny jest projekt. Można go opracować samodzielnie lub zamówić fotokiążkę łącznie z projektem. Oczywiście taniej jest samodzielnie opracować taki projekt ale trzeba na jego przygotowanie poświęcić trochę czasu. Trzeba się również liczyć z możliwością popełnienia różnych błędów co jest raczej jest rzeczą naturalną. 

 

 

Fotoksiążkę z projektem możesz tutaj zamówić   »   http://www.szablony.in/

 

 

Fotoksiążka i fotoalbum to dwa różne produkty

 

1/   Fotoalbum ślubny - to bardzo elegancki produkt w którym zdjęcia wykonane są na światłoczułym papierze fotograficznym, łączone przy użyciu sztywny przekładek termicznych, oprawiony w elegancką okładkę najczęściej  z eco-skóry lub skóry naturalnej. Fotoalbum z racji kosztów użytych materiałów, pracochłonności, jakości wykonania - jest bardzo drogi. Takie fotoalbumy kosztują od 400 zł do 2000 zł a we włoskich skórzanych oprawach jeszcze więcej. Z racji wysokiej ceny fotoalbum zamawiany jest najczęściej z okazji ślubu.

 

2/   Fotoksiążka drukowana - swoim charakterem przypomina albumy fotograficzne artystów fotografików spotykane w księgarniach. Fotoksiążki drukowane są w wysokiej klasy urządzeniach cyfrowych. Oprawiane najczęściej w twardą okładkę zawierającą fotografię lub pokryte są eco-skórą. Z uwagi na tańszą technologię wykonania jest znacznie tańsza od fotoalbumu a jej cena zależy od formatu, ilości stron, rodzaju okładki. Zazwyczaj jest to cena w przedziale 100-200 zł. Fotoksiążki w przeciwieństwie do fotoalbumów zamawiane są z wielu różnych okazji prezntowanych poniżej i na innych stronach witryny.

 

Fotoksiążka najczęściej wykonywana jest z okazji:

fotoalbumy

 • ślubu
 • chrzcin
 • 1-go roczku dziecka
 • komunii świętej
 • wycieczki zagranicznej
 • zjazdów rodzinnych

fotoksiążka przykłady

 

 

 

 

 

 

 

fotoksiążka cena fotoksiążka fotoksiążka

 

 

 

 

 

 

 

tania fotoksiążkaFotoksiążki produkowane są przez duże wyspecjalizowane firmy fotograficzne drukarnie cyfrowe, które pochodzą z branży poligraficznej .  Czołowi producenci fotoksiążek i fotoalbumów oferują różnorodną paletę wzorów okładek i formatów przyprawiając konsumentom ból głowy w aspekcie -  "co wybrać ?"  tym bardziej że opcje te rzutują na cenę końcową produktu. 

 

 

Producenci fotoksiążek oferują swoim klientom dobre i sprawdzone programy do samodzielnego stworzenia projektu. Programy te różnią się zakresem dostępnych opcji, stopniem ich zaawansowania, paletą ramek, czcionek, ozdobników, opcji zmian kolorystycznych itd. Z jednej strony im więcej opcji tym większe możliwości twórcze. Z drugiej strony im więcej opcji to tym więcej czasu jest potrzebne na ich poznanie i przetestowanie oraz większa możliwość popełnienia błędów. Jest tu jeszcze jedno ograniczenie - program pobrany od danego producenta fotoksiążek pozwala wysłać projekt tylko do tego producenta. Chcą zamówić fotoksiążkę u innego producenta to musimy w takim przypadku pobrać jego program i w tym programie stworzyć projekt.

 

Czy fotoksiążka będzie się rozwijać ?

 

Poniższy wykres prezentuje trend ilości zapytań w wyszukiwarce Google (źródło narzędzia Google) na przestrzeni ostatnich 7 lat.

 

rozwój fotoksiążek w Polsce

 

 

 

Od 2011 roku nie ma już rosnącego trendu. Łatwo też zauważyć, że najmniejsze zainteresowanie fotoksiążkami występuje na początku roku (styczeń-luty) i rośnie do maksimum przypadające na miesiące od sierpnia do października. Nie bez powodu najwięcej promocji na tanie wykonanie fotoksiążki jest na początku roku.

W najbliższej przyszłości coraz więcej osób będzie zamawiało zdjęcia w lokalnych zakładach fotograficznych o ile:

 • będą posiadali stronę internetową do przyjmowania zdjęć online »  taką jak ta
 • będą widoczni w lokalnym internecie
 • będą sami dostarczać zdjęcia klientom

 

Fotoksiążki jak również inne produkty fotograficzne (fotokalendarze, foldery) powinny prezentować wysoką jakość fotografii. Przynajmniej to dotyczy droższych produktów z  "wyższej półki". W przypadku takich produktów dużą rolę odgrywa jakość papieru. Przykładem bardzo dobrego papieru do produktów typu "premium" , "lux", "high standard" jest papier Felix Schoeller . Stosuje go  kilku renomowanych producent fotoksiążek i fotokalendarzy.

 

Etapy tworzenia fotoksiążki ?
fotoksiążki

 • ustalamy  ile stron ma zawierać nasza fotoksiążka
 • ustalamy jej wielkość
 • wybieramy rodzaj i wygląd okładki
 • wybieramy rodzaj tła z dostępnych szablonów
 • na każdej stronie umieszczamy od 1-5 zdjęć
 • optymalizujemy wielkość zdjęć i ich rozmieszczenie
 • możemy zdjęcia oprawić w ramki lub rozmyć
 • możemy dołożyć tekst, datę itp
 • możemy również umieścić dodatkowe ornamenty ozdobę
 • po dojściu do ostatniej strony fotoksiążki zapisujemy plik projektu i wysyłamy go do zakładu fotograficznego gdzie zostanie wykonana fotoksiążka

 

 

Zdjęcia mogą być naświetlane na papierze światłoczułym (fotograficznym) w minilabie cyfrowym, na drukarce wielkoformatowej (ploterze), na profesjonalnej drukarce laserowej.

Zdjęcia sklejane są zazwyczaj przy użyciu kleju syntetycznego lub przekładek termicznych.

Do wykonania zewnętrznych okładek można użyć zdjęć. Częściej jednak wykorzystuje się sztuczne skóry, skóry naturalne, różnego rodzaje tkaniny itp.

 

 

Od czego zależy cena fotoksiążki ?
fotoksiążka

 • technologii jej wykonania
 • wielkości (formatu)
 • materiału z którego wykonana jest okładka
 • ilości stron
 • dodatkowych ornamentów
 • metalowych aplikacji w okładce
 • czy samemu przygotujesz projekt czy zlecisz jego wykonanie producentowi
 • czy jest zapakowana w eleganckie pudełko

 

 

fotoalbumJakie są typowe formaty fotoksiążek ?
 

wielkość: 20x15 cm, 20x20 cm, 30x20 cm, 30x24 cm,
30x30 cm, 30x45 cm

ilość stron: 20, 30, 40

druk zdjęć: na papierze fotograficznym lub profesjonalnych urządzeniach laserowychModa na fotoksiążki przyszła "z zachodu". Obecnie jest to najintensywniej rozwijająca się tam dziedzina usług fotograficznych. Również w Polsce rośnie ilość producentów wykonujących fotoksiążki oraz ilość zakładów fotograficznych w których można jej zamawiać. Rosnąca konkurencja powoduje systematyczny spadek cen fotoksiążek co jest korzystne dla jej nabywców.

 

 

Czym się różni fotoksiążka od fotoalbumu ? Pojęcie fotoalbumy jest pojęciem szerszym niż fotoksiążka i obejmuje również tradycyjne albumy fotograficzne na wkładane lub przyklejane narożnikami zdjęcia.

 

 

Fotoksiążka jest ciekawym nowym produktem ale ..... Niestety wszyscy chcą je oferować i sprzedawać. Zbyt mało jednak robią aby je popularyzować w społeczeństwie. Większość osób nigdy ich nie widziało. Większość osób w społeczeństwie nie wie, że wogóle istnieją. Gdyby producenci fotoksiążek "zrzucili się" na artykuły sponsorowane w czasopismach kobiecych więcej by zyskali niż na konkurowaniu między sobą. Masz swoje zdanie - dodaj poniżej swoją opinię.

 

Większość konsumentów w Polsce jeszcze nie wie

co to jest fotoksiążka ! 

 

 

 

fotoksiążka

 

Aby trafić ponownie na tą stronę wpisz w wyszukiwarce:

 • fotoksiążka lub fotoksiążki
 • fotoksiążka warszawa lub fotoksiążki warszawa
 • fotoalbum lub fotoalbumy

 

 

 

 

 

fotoksiazka

 

 • Test serwisów do tworzenia fotoksiążek

  Na łamach numeru 6/2014 PC Format (jeszcze w sklepach 14 maja 2014) na stronie 44 zamieszczono test jakości fotoksiążki zamówionej w 7 różnych serwisach internetowych.

 • Album ślubny czy fotoksiążka ?

  Określenie album, fotoalbum i fotoksiążka dotyczy trzech różnych produktów.  Czym one się różnią ?

 • Fotoksiążka ślubna

  Warto zaoszczędzić 300-500 zł  na kosztach wesela lub drogiej sukni ślubnej .... aby zarejestrować przebieg ślubu w formie fotoksiążki. Zdjęcia i film video przywracają wspaniałe wspomnienia, szczególnie powielu latach !  Warto o nie zadbać w odpowiednim czasie i zamówić ich wykonanie !

 • Albumy fotograficzne

 • Tania fotoksiążka

  Zamiast typowego albumu fotograficznego z wkładanymi zdjęciami z wyjazdów wakacyjnych interesująco prezentują się one formie fotoksiążki. Może być ona zarazem tania i porządnie wykonana. Zdjęcia w formie fotoksiążki z imprez rodzinnych i rozwoju dziecka mogą stanowić doskonaly prezent dla najbliższych.

 • Produkcja fotoksiążek

  Zastanawiasz się nad produkcją fotoksiążek we własnym zakresie ? Szukasz urządzeń do ich produkcji ? Warto się również zastanowić pod kątem materiałów, oprogramowania, pracowników potrzebnych do ich produkcji, palety asortymentowej .... Nie jest to takie proste jak pozornie wygląda.

 

Komentarze

Tomek Warszawa

2014-09-16 07:45

Firmy produkujące fotoksiążki, oferujące nie wytłumaczalnie wysoki rataty są na krawędzi desperacji w walce o klienta lub bankructwa!!!!
Nie ufajcie takim firmom i nie popierajcie takich zachowań. Wiem kasa to kasa i chcemy kupić coś jak najtaniej, ale jak w Polsce ma się coś rozwinąć?!?
PiotrTBG

2014-08-29 14:10

Spróbujcie zamówić fotoksiążkę w CEWE, ja tam ostatnio zamawiałem i jestem zadowolony. Wszystko ząłatwiłem online i dostałem ksiązkę do domu. Pozdro
Asia

2013-11-05 16:22

Otóż kobiety czytają takie strony jak ta. Poza tym, kobiety może zamawiają te fotoksiążki, ale to ich faceci za to płacą :)
Aniczka

2011-12-01 14:15

fotoksiążka to świetna sprawa polecam
Andrzej

2011-06-11 23:11

Zrobiłem sobie 2 fotoksiążki w fotojokerze, za darmo z okazji kupna aparatów i gdyby policzyć koszty wywołania tej ilości zdjęć które tam zamieściłem to jestem na finansowym plusie. A jak pokazuję znajomym fotoalbum to każdy chętnie to ogląda z przyjemnością. Zdjęcia tam nie wypadają :-)
Jacek

2011-06-04 20:15

Żyjemy w Polsce. Tutaj producenci wolą wzajemnie się wyniszczać niż zrobić coś dobrego wspólnie.
Lechu

2011-03-07 15:09

To kobiety chcą kupować fotoksiążki a one nie czytają (zazwyczaj) czasopism fotograficznych i takich stron jak ta. Rozwiązanie - reklama w magazynach dla kobiet !
Waldek

2011-01-17 20:43

W jednym z zakładów foto namawiano mnie do zamówienia fotoksiążki - mieli tylko dwa zniszczone wzory, które wcale nie zachęcały