Fotoksiążka → to nie tylko foto książka ślubna 

 

Co to jest fotoksiążka ?  - dla tych którzy jeszcze jej nie znają.

 

To nic innego jak książka a raczej album prezentujący nasze zdjęcia w ciekawej aranżacji wydrukowany na dobrej klasie papieru i zwykle oprawiony w twardą ładną okładkę. Przypomina trochę albumy fotograficzne prezentujące fotografie artystów fotografików spotykane w księgarniach.

 

fotoksiążkaFotoksiążka typowo oprawiona jest w sztywną okładkę a jej  grubość, ilość stron, rodzaj tła zależy od decyzji zamawiającego. Do wykonania fotoksiążki niezbędny jest projekt.

 

tutaj moższ zaprojektować fotoksiążkę

tutaj możesz zamówić fotoalbum ślubny z projektem

 

Fotoksiążka i fotoalbum to dwa różne produkty

 

photobook1/   Fotoalbum ślubny ( zobacz: https://www.foto-projekt.com.pl/fotoalbum/ ) - to bardzo elegancki produkt w którym zdjęcia wykonane są na światłoczułym papierze fotograficznym, łączone przy użyciu sztywny przekładek termicznych, oprawiony w elegancką okładkę najczęściej  z eco-skóry lub skóry naturalnej. Fotoalbum z racji kosztów użytych materiałów, pracochłonności, jakości wykonania - jest bardzo drogi. Takie fotoalbumy kosztują od 400 zł do 2000 zł a we włoskich skórzanych oprawach jeszcze więcej. Z racji wysokiej ceny fotoalbum zamawiany jest najczęściej z okazji ślubu.

 

 

fotoksiążka ślubna2/   Fotoksiążka (zobacz: http://fotoksiazka.xyz/ ) - swoim charakterem przypomina albumy fotograficzne artystów fotografików spotykane w księgarniach. Foto książki drukowane są w wysokiej klasy urządzeniach cyfrowych. Oprawiane najczęściej w twardą okładkę zawierającą fotografię lub pokryte są eco-skórą. Z uwagi na tańszą technologię wykonania jest znacznie tańsza od fotoalbumu a jej cena zależy od formatu, ilości stron, rodzaju okładki. Zazwyczaj jest to cena w przedziale 100-200 zł. W przeciwieństwie do fotoalbumów zamawiane są z wielu różnych okazji wymienionych poniżej i na innych stronach witryny.

 

Fotoksiążka najczęściej wykonywana jest z okazji: 

 • ślubu
 • chrzcin
 • 1-go roczku dziecka
 • komunii świętej
 • wycieczki zagranicznej
 • zjazdów rodzinnych 

Czy rynek fotoksiążek będzie się rozwijać ?

 

Poniższy wykres prezentuje na przestrzeni ostatnich lat ilość zapytań w wyszukiwarce Google (źródło: narzędzia Google)

 

fotoksiążki ślubne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Od 2012 roku nie ma już rosnącego trendu. Łatwo też zauważyć, że najmniejsze zainteresowanie fotoksiążkami występuje na początku roku (styczeń-luty) i rośnie do maksimum w okresie od sierpnia do października. Moda na fotoksiążki przyszła "z zachodu". Obecnie jest to najintensywniej rozwijająca się tam dziedzina usług fotograficznych. Również w Polsce rośnie ilość producentów wykonujących fotoksiążki oraz ilość zakładów fotograficznych w których można jej zamawiać. Rosnąca konkurencja powoduje systematyczny spadek cen fotoksiążek co jest korzystne dla jej nabywców. 

Producenci fotoksiążek podejmują jednak zbyt mało działań aby spopularyzować je w społeczeństwie. Zainteresowani są sprzedażą a nie popularyzacją, która powoduje wzrost popytu. Większość osób nigdy ich nie widziało. Większość osób w społeczeństwie nie wie, że w ogóle istnieją. Gdyby producenci fotoksiążek "zrzucili się" na artykuły sponsorowane w czasopismach kobiecych to więcej by zyskali niż na konkurowaniu między sobą. Masz swoje zdanie - dodaj poniżej swoją opinię.

 

Dla porównania poniżej prezentujemy ilość wyszukiwań ze słowem "photobook".

 

photobook

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Od czego zależy cena fotoksiążki ?
foto książka

 • technologii jej wykonania
 • wielkości (formatu)
 • materiału z którego wykonana jest okładka
 • ilości stron
 • dodatkowych ornamentów
 • metalowych aplikacji w okładce
 • czy samemu przygotujesz projekt czy zlecisz jego wykonanie producentowi
 • czy jest zapakowana w eleganckie pudełko

 

fotoalbumJakie są typowe formaty fotoksiążek ?
 

wielkość: 20x15 cm, 20x20 cm, 30x20 cm, 30x24 cm,
30x30 cm, 30x45 cm

ilość stron: 20, 30, 40

druk zdjęć: na papierze fotograficznym lub profesjonalnych urządzeniach laserowych  

fotoksiazka

 

Aby trafić ponownie na tą stronę wpisz w wyszukiwarce np. fotoksiążka warszawa, fotoksiążka przykłady, fotoksiążka ślubna

 

Komentarze

Waldek

W jednym z zakładów foto namawiano mnie do zamówienia fotoksiążki - mieli tylko dwa zniszczone wzory, które wcale nie zachęcały

Lechu

To kobiety chcą kupować fotoksiążki a one nie czytają (zazwyczaj) czasopism fotograficznych i takich stron jak ta. Rozwiązanie - reklama w magazynach dla kobiet !

Jacek

Żyjemy w Polsce. Tutaj producenci wolą wzajemnie się wyniszczać niż zrobić coś dobrego wspólnie.

Andrzej

Zrobiłem sobie 2 fotoksiążki w fotojokerze, za darmo z okazji kupna aparatów i gdyby policzyć koszty wywołania tej ilości zdjęć które tam zamieściłem to jestem na finansowym plusie. A jak pokazuję znajomym fotoalbum to każdy chętnie to ogląda z przyjemnością. Zdjęcia tam nie wypadają :-)

Aniczka

fotoksiążka to świetna sprawa polecam

Asia

Otóż kobiety czytają takie strony jak ta. Poza tym, kobiety może zamawiają te fotoksiążki, ale to ich faceci za to płacą :)

Tomek Warszawa

Firmy produkujące fotoksiążki, oferujące nie wytłumaczalnie wysoki rataty są na krawędzi desperacji w walce o klienta lub bankructwa!!!!
Nie ufajcie takim firmom i nie popierajcie takich zachowań. Wiem kasa to kasa i chcemy kupić coś jak najtaniej, ale jak w Polsce ma się coś rozwinąć?!?

Dodaj komentarz
 • https://www.szablony.in/fotoksiazki/