Indeks określeń

 

 

minilaby cyfrowe
są to urządzenia wykorzystywane w usługach fotograficznych do naświetlania zdjęć na papier światłoczuły {wykorzystujące laser lub matryce LCD} . Obróbka fotograficzna odbywa się w klasycznym chemicznym procesorze RA-4. Większość producentów zaprzestalo już ich produkcję. Obecnie dostępne w bardzo ograniczonym zakresie modeli.

 

papiery fotograficzne
papiery światłoczułe barwne i czarno białe. Zazwyczaj wykorzystywane w minilabach cyfrowych i procesorach profesjonalnych. Istnieją również papiery arkuszowe ale są trudno osiągalne. Producenci: Kodak, Fujifilm, DNP.

 

chemia fotograficzna
kiedyś stosowana głównie do obróbki filmów i papierów czarno-białych. Dzisiaj głównie stosowana w minilabach cyfrowych, w wołarkach do obróbki negatywów,  w różnego typu procesorach piligraficznych, medycznych, kinematograficznych do obróbki światłoczułych materiałów światłoczułych

 

drukarki fotograficzne
zyskują coraz większą popularność w standardowych usługach fotograficznych z uwagi na coraz wyższą jakość drukowanych zdjęć. Dominują w tym zakresie drukarki termosublimacyjne i atramentowe.

 

drukarki termosublimacyjne
są to specjalistyczne drukarki wykorzystywane wyłącznie do drukowania zdjęć fotograficznych. Początkowo przeznaczone byly do zastosowań domowych i małych formatów (zdjęcia do dokumentów). Ponieważ szybko osiągały coraz lepszą jakość zdjęć dzisiaj powszechnie stosowane przez profesjonalistów: zakłaady fotograficzne, studia i fotografowie ślubni.

 

drukarki wielkoformatowe (plotery)
drukarki atramentowe do drukowania zdjęć w dużych formatach. Produdenci: Epson, Canon, HP.

 

fotoksiążki
nazywane również jako fotoalbumy są najdynamiczniej rozwiającą się usługą fotograficzną. Wykonywane są obecnie na specjalne okazje, głównie z okazji ślubu. W miarę rosnącej konkurencji i coraz  niższych cen fotoksiążki (fotoalbumy) wykonywane z okazji np. chrzciny, komunia, wyjazdów zagranicznych. Coraz częściej sięgają po nie firmy do prezentacji swoich produktów lub swojej firmy.

 

 

  • https://www.szablony.in/fotoksiazki/