Jak zarabiać na fotografii

 

 

Fotografia ślubna

 

Szacuje się, że w Polsce mamy około kilkunastu tysięcy fotografów ślubnych. Większość z nich traktuje fotografię ślubną jako sposób na dorobienie do stałej pensji. W ten sposób zarabiają na zakup sprzętu i rozwój swojej pasji. Część fotografów ślubnych próbuje żyć z fotografii obsługując również eventy, konferencje, zjazdy itp. Koszt inwestycji 10-30 tyś.

 

 

Zarabianie na sprzedaży zdjęć

 

Posiadając wysokiej klasy sprzęt fotograficzny oraz wysokie umiejętności fotograficzne wielu fotografów chciałoby przekuć to na konkretne dochody. Można to zrobić za pośrednictwem wielu banków zdjęć np. depositphotos

Koszt inwestycji analigiczny do kosztów fotografa ślubnego czyli 10-30 tyś.

 

 

Studio fotograficzne

 

Tego typu działalność bazuje na zdjęciach wykonywanych w studio czyli atelier. Potrzebne jest do tego odpowiedniej wielkości pomieszczenie, system lamp studyjnych oraz system zawieszenia teł oprócz sprzętu, którym posługuje się fotograf ślubny. Potrzebne są również dodatkowe pomieszczenia na garderobę, magazyn rekwizytów. Dodatkowo potrzebna jest profesjonalna drukarka termosublimacyjna lub atramentowa. Koszt inwestycji 50-200 zł + stałe koszty utrzymania studia.

 

Zakład fotograficzny

 

W ostatnich latach działalność zakładów fotograficznych opierała się na przenoszeniu zdjęć (z negatywów lub plików) na fotograficzny papier światłoczuły. Podstawowym urządzeniem zakładu fotograficznego jest minilab.

Obecnie zakład fotograficzny musi być aktywny w lokalnym internecie w zakresie przyjmowania usług. 

 

Fotografia panoramiczna

 

Prezentuje przestrzennie krajobraz dając ogladającemu możliwość przesuwania go we wszystkich kierunków wokół osi jak również możliwość jego przybliżania i oddalnia. Technologia ta jest także coraz częściej wykorzystywana do prezentacji pomieszczeń i poruszania się po nich. Ilość zleceń na ten typ fotografii rośnie.

 

Fotografia z lotu ptaka

 

Wspaniale jest oglądać i podziwiać miasta oraz krajobrazy z lotu ptaka. Wiedzą o tym włodarze miast i coraz częściej zamawiają tego typu zdjecia i filmy.

 

 

  • https://www.szablony.in/fotoksiazki/