targi foto video Łódź 2015

 

 

 

 

 

 

Targi Film Video Foto 2015

 

Organizatorzy różnych targów bardzo rzadko udostępniają informacje o ilości odwiedzających je osób. O ile taka ogólnikowa informacja jest już podawana to nie obejmuje ona informacji co do charakteru tych osób zwiedzających. Tak więc wystawcy tylko w oparciu o własne obserwacje i zbierane wizytówki mogą określić czy są to potencjalni partnerzy biznesowi, potencjalni klienci, miłośnicy danej branży czy też zwykli konsumenci czy wręcz kolekcjonerzy gadżetów reklamowych. Tak więc swoją ocenę opieram na własnej obserwacji na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat i bardzo skąpej publikowanej informacji organizatora.

 

targi fotoNiestety na stronie www Międzynarodowych Targów Łódzkich brakuje podsumowania targów fotograficznych choćby nawet w bardzo ogólnikowej formie (choć takie podsumowania są publikowane dla targów z innych branż). Nie tylko nie ma informacji ile osób odwiedziło targi, ilu wystawców się wystawiło i ilu z nich prezentowało poszczególne kategorie fotograficzne  to również na stronie www trudno się doszukać informacji które zgłoszone produkty wygrały spośród zgłoszonych do konkursów targowych. A może to bez znaczenia ? Tym bardziej, że nie ma informacji kto zasiada w jury.

 

Odniosłem wrażenie, że zwiedzających w 2015 roku było znacznie mniej niż w poprzednich latach. W opinii kilku osób najwięcej zwiedzających było pierwszego dnia. Być może to wynikało z tematyki warsztatów a może wiele osób chciało uniknąć piątkowych korków.

 

targi fotograficzneZ drugiej strony trudno się dziwić skoro prawdopodobnie maleje liczba wystawców. Nie wystawiają swoich stoisk wiodące firmy z branży fotograficznej takie jak: Nikon, Canon, Samsung, Pentax, Fujifilm, Tetenal, Hewlett-Packard i wiele innych. Nie było też czołowych firm oferujących usługi fotograficzne np. CeWe, Empik, Kserkop, Celfoto. 4-5 lat temu  targi MTŁ udostępniały wystawcom 3 hale. Dziś jest tylko jedna i chyba z coraz większymi alejkami pomiędzy stoiskami. 

 

Zaczyna więc działać koło zamachowe - mniej wystawców pociąga za sobą mniej zwiedzających, a mniej zwiedzających to mniej atrakcyjne i mniej opłacalne targi dla wystawców. Ciekawe czy za rok odbędą się kolejne targi bo wśród kilku wystawców słyszałem głos zwątpienia.

 

Na targach fotograficznych w Łodzi w 2015 roku dominowały produkty i usługi dedykowane głównie dla fotografów ślubnych i innych grup osób fotografujących czyli aparaty, obiektywy i akcesoria do aparatów. Ofertę tą uzupełniały ekspozycje statywów, plecaków i toreb fotograficznych. Trochę sprzętu video, kilka firm z oprogramowaniem typu foto. Kilku producentów fotoalbumów ślubnych i fotoksiążek próbowało przekonać fotografów do współpracy ze swoją firmą. Były też ozdobne pudełka na płyty CD, pendraiwy i zdjęcia.

 

 

 

targi fotograficzne w łodziW zakresie tematów interesujących dla zakładów fotograficznych było tylko kilku wystawców:
- Medikon - ze sprzętem Fomei
- Altra - drukarki termosublimacyjne
- Epson - suchy lab Surlab 3000 i mikro lab D700
- Noritsu - prezentujący Green Lab do produkcji fotoksiążek
- Fastbind - urządzenia do montażu fotoksiążek
- Pakt-Minilabs - używane minilaby

 

Niestety na targach nie było przełomowych produktów ani usług. Nie pojawiły się też nowe trendy w usługach fotograficznych. tak więc warto sobie zadać pytanie w którym kierunku zmierza fotografia  » »  tutaj nasza wizja

 

A jak ty oceniasz targi fotograficzne 2015 ? Dodaj swój komentarz poniżej.