Papier fotograficzny Kodak Endura Professional

 

Jaką przyszłość mają zakłady fotograficzne ?

 

poznaj i skomentuj naszą opinię

 

 

Rodzaje papieru fotograficznego Kodak dostosowane do procesu RA-4

papier fotograficzny kodak

 

Papier Kodak Edge Plus

Najtańszy papier w ofercie firmy Kodak. Dedykowany głównie do wykonywania tanich zdjęć amatorskich. Popularny wśród laboratoriów internetowych. Grubość papieru 210 mikronów.

 

Papier Kodak Premier Digital Paper

Papier dedykowany do obsługi usług konsumenckich. Backprint - złoty napis Kodak Premier Digital Paper. Grube podłoże. Według wykresów producenta Dmax papieru jest w zakresie 2,05÷2,20


Papier Kodak Royal Digital

Standardowy papier do realizacji usług fotograficznych w minilabch. Dostępny w dwóch rodzajach powierzchni: błyszczącej (glossy F) i matowej (matt N)

 

Papier Kodak Endura Professional Premier

kodak endura professionalPapier o umiarkowanym kontraście z neutralną reprodukcją koloru skóry i podwyższonym nasyceniem kolorów. Endura Premier jest najbardziej uniwersalnym papierem z rodziny papierów Endura i można go zastosować praktycznie w każdym typie fotografii. Firma Kodak nie zaleca stosowania tego papieru w minilabach o bardzo krótkim czasie obróbki np. minilaby KIS serii 15xx, 16xx, 17xx, Konica R1 i R2.

 


Papier Kodak Endura Premier Metalic

Papier o wysokim kontraście, zawierający meteliczno-perłową warstwę nadającą zdjęciom specyficzny pełen elegancji charakter.  Zastosowanie: zdjęcia ślubne, portrety, reklamowe zdjęcia studyjne.

 

Papier Kodak Endura Premier Canvas

papiery fotograficzne kodakPapier o analogicznych właściwościach co Kodak Endura Premier. Wprowadzono w nim nowy rodzaj powierzchni o fakturze płótna. Papier przeznaczony do profesjonalnych zastosowań: okładki fotoalbumów, fotoobrazy, kartki okolicznościowe itp. Powinien pokazać się na rynku w 2-giej połowie 2015r

 

Papier Kodak Photo Book Paper

Cienki papier fotograficzny o grubości 169 micronów dostosowany do produkcji fotoalbumów z użyciem przekładek termicznych. Papier produkowany jest w szerokościach: 20,3 cm; 22,0 cm; 25,4 cm; 30,5 cm; 40,6 cm; 50,8 cm. Dostępny w dwóch wersjach powierzchni: półmatowej (lustre E) i błyszczącej (glossy F). Według danych producenta zapewnia najwyższy Dmax oraz najszerszą gamę kolorów spośród papierów klasy konsumenckiej.

 

Kodak Professional Endura Transparency Display Material

kodak premierPopularnie nazywany materiałem Kodak Trans. Materiał wystawienniczy umieszczany w podświetlanych kasetonach. Chętnie z niego korzystają galerie handlowe i sklepy. Do obróbki tego materiału potrzebne są profesjonalne urządzenia szerokoformatowe dostosowane do nietypowych warunków wywoływania. materiałów tych nie da się wywołać w minilabach. Specjalistą w zakresie wywoływania tych materiałów w Polsce jest firma Digitalalbum z Mielca
- więcej informacji: http://www.digitalalbum.pl/zdjecia_prolab

 

 

Papier Kodak Endura Portra

Niski kontrast i naturalna reprodukcja koloru skóry, umiarkowane nasycenie kolorów. Zastosowanie: zdjęcia ślubne, portretowe, szkolne. Zaprzestano produkcji.


Papier Kodak Endura Ultra

Zapewnia wysoki kontrast i wysoki poziom czerni, doskonałym poziomie bieli. Zastosowanie: zdjęcia sportowe, reklamowe. Zaprzestano produkcji.

 

foto książkiTrwałość papierów serii Endura określana jest na 100 lat w domowych warunkach eksploatacji.

 

 

 

 

Papier fotograficzny Kodak Professional Endura EP-D Paper

Jest papier przeznaczony do druku cyfrowego. Papier dwustronny o powierzchni przypominającej papier Lustre (E) Kodak Professional Endura Premier. Polecany do urządzeń pracujących w technologii Kodak Nexpress.

 

 

Papier fotograficzny Kodak Professional Endura EP-L Paper

 

Jest to papier przeznaczony do druku cyfrowego łącznie z procesem HP Indygo. Nie należy go mylić z papierem Endura Premier a więc używa się go w normalnych warunkach oświetlenia. Papier dwustronny przypominający swoim wyglądem światłoczuły papier fotograficzny, powlekany żywicą i o grubości fotograficznej. Zapewnia czystą biel, głęboką czerń oraz odwozrowanie żywych kolorów. Doskonała przyczepność tuszu zapewnia dużą trwałość wydruków.

Parametry techniczne tego papieru:

  • CIE Brightness = 96
  • Weight = 220 g/m2
  • Caliper = 220 microns
  • Finish =  Lustre (E)
  • Cut = Grain Short

 

Inne strony w witrynie:

Program do zdjęć online

Serwisy aparatów fotograficznych

 

poza witryną:

jak zachować zdjęcia rodzinne

 

Aby trafić ponownie na tą stronę wpisz w wyszukiwarce:

  • papier kodak
  • papier fotograficzny kodak
  • papier kodak endura lub papier kodak royal

 

 

papier kodak

 

Komentarze

Karo

Jak wygląda trwałość kolorów wraz z upływem czasu?

Dodaj komentarz
  • https://www.szablony.in/fotoksiazki/