Targi Film-Video-Foto

 

 Targi Fotograficzne MTŁ 2010

Dlaczego w nazwie tych targów jest następująca kolejność branż: Film, Video, Foto? Biorąc pod uwagę ilość wystawców i wpływów dla organizatorów z poszczególnych branż powinny się one nazywać Foto-Video-Film !

 

Zanim targi fotograficzne przeniosły się do Łodzi odbywały się w Międzyzdrojach i miały charakter warsztatów, galerii prac, pokazów sprzętu i materiałów kierowanych do zakładów fotograficznych. Pokazywano tam minilaby fotograficzne, chemię i papiery, filmy, oświetlenie studyjne, albumy fotograficzne i ramki na zdjęcia. Spotykało się tam grono fotografów właścicieli zakładów fotograficznych, którzy wymieniali poglądy, poznawali nowy sprzęt i materiały eksploatacyjne. Targi przeniosły się do Łodzi. Pojawiły się tu masowo firmy ze sprzętem fotograficznym, elektroniką i produktami z otoczenia fotografii.Z roku na rok coraz mniej przyjeżdża tu właścicieli zakładów fotograficznych a coraz więcej fotografów amatorów.

W tym roku w halach targowych nie wystawiło się wiele czołowych firm np. Kodak, Fujifilm, Canon, Nikon, Olympus, Tamron. Niektóre z nich pokazały swoje produkty w skromnym wymiarze za pośrednictwem dystrybutorów.

W tym roku nie widać było firm wystawiających minilaby cyfrowe (oprócz Noritsu, która pokazała QSS 3701HD).

W tym roku niewiele było studyjnego profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Sprzęt ten pojawiał się głównie na stoiskach przyciągających zwiedzających pozującymi do zdjęć atrakcyjnymi modelkami.

W tym roku nie pokazywano chemii fotograficznej oraz papieru fotograficznego do minilabów (oprócz chemii Tetenal i papieru DNP w gablocie na stoisku Noritsu). A przecież są dwa najważniejsze produkty eksploatacyjne w zakładach fotograficznych.

Czyżby nadchodził kres istnienia zakładów fotograficznych i ich usług ?

 

 

 

 

  • foto-rynek