Targi Film Video Foto 2014

 

Refleksje z Targów FVF 2014 w Łodzi

 

 

XVII Targi Film Video Foto w Łodzi mamy już za sobą. Odbywały się w dniach 27-29.03.2014. Czy były inne niż wcześniejsze ? Czy coś je wyróżniało pozytywnie lub negatywnie ? Oto kilka wniosków.

 

1/
Od 2-3 lat targi te zmierzają w kierunku "targów fotografii ślubnej i filmu ślubnego". Oferta sprzętu dla tej grupy fotografów ślubnych oraz filmowców ślubnych z roku na rok rośnie. Do ni też kierowana jest oferta współpracy wystawiających się na targach producentów fotoalbumów (w których wykorzystywane są zdjęcia na papierze światłoczułym klejone przekładkami termicznymi). Odnosi się wrażenie, że producentów tych z roku na rok jest coraz więcej, mają coraz większe stoiska i wystawiają coraz więcej wzorów swoich produktów. Szukają nowych sposobów aby przekonać fotografów ślubnych do kooperacji.

 

2/
Od kilku lat wyraźnie widać ubożejącą ofertę produktów, materiałów i dostawców dla zakładów  fotograficznych. Nie widać też nowych technologii i nowych produktów, które mogłyby poszerzyć paletę usług typowych zakładów fotograficznych. Jest to też powód, że coraz mniej właścicieli i pracowników zakładów fotograficznych pojawia się na targach.

 

3/
W porównaniu do wcześniejszych targów było bardzo mało wystaw fotograficznych. Główny hol budynku targowego był pusty i spokojnie mógł być wynajęty w czasie targów miłośnikom rolek. Organizatorzy zapomnieli, że osoby fotografujące a takie głównie odwiedzają targi bardzo chętnie oglądają, analizują i podziwiają wystawowe zdjęcia. Zdjęcia te ogląda się inaczej w dużym formacie niż na ekranie komputerowego monitora. Czyżby organizatorzy odsyłali nas do różnych fotograficznych galerii internetowych ?

 

4/
Od poprzedniego roku gdy w miejsce 2-ch hal wystawcy zostali przeniesieni do nowego obiektu zniknęły z targów małe firmy fotograficzne, które stanowiły doskonałe uzupełnienie ofertowe dla dużych firm. Aby się o tym przekonać wystarczy porównać listę wystawców z ostatnich targów i z przed 4-5 lat nie mówiąc już o czasach gdy targi mieściły się 3 halach.

 

5/
Zabrakło również wielu dużych firm związanych z fotografią takich jak: Fujifilm, Kodak Polska, Tetenal, Nikon, CeWe, Samsung, dystrybutor obiektywów Sigma i Tamron itd.

 

Propozycje dla organizatorów:

 

  • może warto zaproponować niższe ceny dla małych firm. Przypuszczalnie koszt wystawienia się jest dla nich zbyt wysoki. Większe uzupełnienie asortymentu foto i video wyjdzie na dobre tym targom
  • wykorzystać każdy kawałek wolnej przestrzeni i pustych ścian na wystawy fotograficzne - różne
  • uruchomić seminaria na temat trendów w fotografii i usługach fotograficznych

 

Czy masz też jakieś propozycje ?
 

Komentarze

Fotograf

Te targi nie maja racji bytu kiedy w tym roku odbędzie się photokina :))

Dodaj komentarz
  • https://www.szablony.in/fotoksiazki/