Wydruki wielkoformatowe zdjęć

 

Wydruki wielkoformatowe zdjęć fotograficznych od lat były jedną z usług fotograficznych ...

Kilkanaście lat temu naświetlało się fotograficzny papier światłoczuły pod powiększalnikiem z barwną głowicą korekcyjną. Naświetlony papier wywoływało się w procesorach rolkowych szerokowałkowych takich firm jak Hostert czy Colenta. Procesory te przetrwały tylko jako uzupełnienie wielkoformatowych urządzeń naświetlających Durst Lambda. W większości zakładów fotograficznych i profesjonalnych studiów fotograficznych powyższe wydruki wielkoformatoweurządzenia zostały zastąpione przez drukarki wielkoformatowe (plotery). Rynek został zdominowany przez plotery firmy Epson (od 24 dp 44 cali), które powszechnie uznawane są za najlepsze do celów fotograficznych

Papier fotograficzny w rolach i tusze do ploterów Epson można kupić w sklepie internetowym firmy Tetenal Polska (www.tetenal.com.pl)

Z pojawieniem się fotoksiążek pojawiło się duże zapotrzebowaniem na światłoczułe wydruki wielkoformatowe. Niestety do produkcji fotoksiążek nie nadają się wydruki z wielkoformatowych drukarek atramentowych. Są za mało odporne mechanicznie. Tak więc zdjęcia w dużych formatach do dużych formatów fotoksiążek robione są w:
 

 • wydruki wielkoformatoweminilabach Noritsu QSS LP24 - naświetlanie i obróbka fotograficzna
   
 • procesorach Durst Theta - naświetlanie i obróbka fotograficzna
   
 • naświetlarkach Durst Lambda i procesorach wywołujących Hostert

 

 

 

 

 

 

wydruki wielkoformatowe

 

 • Wydruki wielkoformatowe z minilabów

  Wydruki wielkoformatowe na papierze halogenosrebrowych przeżywają drugą młodość i rozkwit. Związana jest ona z wydrukami rozkładówek fotoalbumowych.

 • Drukarki wielkoformatowe - plotery

  W branży fotograficznej w zakresie wydruków wielkoformatowych dominują plotery dwóch firm - Epson i Canon, przy czym Epson cieszy się zdecydowanie większą popularnością. Świadczy o tym ilość ploterów tej firmy w zakładach i firmach fotograficznych.

 • Ploter Epson 7890

  Dobry i optymalny ploter dla zakładu fotograficznego to poszerzenie zakresu usług i bardziej profesjonalny charakter zakładu.
  Dlaczego model Epson 7890 ?  Sprawdź.

 • https://www.szablony.in/fotoksiazki/