Wywoływanie zdjęć przez internet

 

Wywoływanie zdjęć przez internet 

 

Jakie zdjęcia można zamówić w internecie?

 

wywoływanie zdjęć onlineZadecydowana większość oferowanych zdjęć przez wiodące laboratoria internetowe to zdjęcia pochodzące z minilabów cyfrowych i wywoływane na papierze fotograficznym (halogeno-srebrowym) w chemii fotograficznej. Jest to zazwyczaj najtańszy papier dostępny na rynku czyli Fuji Crystal Archive a ostatnio również chiński papier Lucky.

Dlaczego najtańszy papier ? Ponieważ głównym argumentem koszącym klientów jest możliwie najniższa cena. Zeszła ona już do poziomu 15 - 21 groszy za odbitkę 10x15. Aby oferować tak niską cenę zdjęć inne składowe kosztu odbitki muszą być również maksymalnie niskie: chemia fotograficzna, minilab kupowany "z drugiej ręki", obsługa osobowa minilaba itd.

Tanie odbitki fotograficzne 10x15 wykonywane są na dwóch rodzajach powierzchni papieru: błyszczącej (glossy) lub półmatowej (luster). Rodzaj powierzchni nie wpływa na cenę odbitki. 

W laboratoriach fotograficznych najbardziej popularne formaty zdjęć to: 10x15 (najbardziej popularny format na rynku), 13x18 (najczęściej zamawiany do ramek fotograficznych i albumów, 15x21 (głównie zamawiany przez fotografów ślubnych), 20x30 (również zamawiane przez fotografów). Im większy format tym wyższa jest cena zdjęcia. 

W laboratoriach można spotkać jeszcze takie formaty zdjęć z minilabów jak: 9 x 13 cm, 13 x 13 cm, 15 x 15 cm, 15 x 21,6 cm, 15 x 22,5 cm, 18 x 24 cm, 24 x 30 cm, 30 x 40 cm, 30 x 45 cm.

 

Gdzie zamówić dobrej jakości zdjęcia ?  Zobacz poniżej nasze rekomendacje.

 

 

Zdjęcia profesjonalne wykonywane są głównie na papierze Fuji DPII (Fujicolor Crystal Archive Supreme DPII). Papier ten dostępny jest również z powierzchnią jedwabistą (silk) i metalik (pearl). Drugim profesjonalnym papierem fotograficznym jest Kodak Endura Premier, który analogicznie jak papier Fuji DPII oferowany jest z powierzchnią jedwabistą i metalik. Od 2018 roku papier Endura rzadziej występuje w laboratoriach z powodu problemów zaopatrzeniowych.

Wiele osób uważa papier Fujicolor Crystal Archive Supreme za papier profesjonalny. Jeśli nie ma on w oznaczeniu DPII to nie jest on papierem profesjonalnym lecz standardowym papierem dedykowanym do zdjęć amatorskich tyle, że na grubszym podłożu w odniesieniu do tańszego papieru  z cienkim podłożem Fujicolor Crystal Archive (popularnie nazywanym Fuji CA).

 

 

Przyjmowanie i wywoływanie zdjęć online przez internet - to marzenie, cel a czasem i dążenie wielu zakładów fotograficznych w Polsce. Wydaje się to proste ale...

 
W wielu zakładach fotograficznych uważało się, że wystarczy zamówić stronę internetową oraz specjalny program do przyjmowania zdjęć przez internet a interes sam z siebie się rozwinie i dostarczy dużą ilość zleceń. Świadczą o tym wyniki sondy jaką zrobiliśmy jakiś czas temu w naszym portalu. Są to złudzenia. Aby tak się stało potrzebna jest ciężka praca, nakłady finansowe, wsparcie fachowców i cierpliwość bo efekty mogą się pojawić dopiero po pewnym czasie.

Są w Polsce firmy, które wywołują nie kilka tysięcy zdjęć lecz kilkadziesiąt tysięcy zdjęć dziennie. Pozyskują one zlecenia z kilku źródeł. Łatwo je zidentyfikować bo są to źródła internetowe a zdjęcia do nich trafiają online. Czy w tej sytuacji zwykły zakład fotograficzny ma jakiekolwiek szanse na pozyskiwanie zleceń przez internet ?  Oczywiście ma ! Nie będą to tysiące zdjęć dziennie ale kilkaset jest zupełnie realne. Trzeba postawić na lokalny marketing tzn. dobrą lokalną widoczność w internecie oraz działania na lokalnym rynku. Wtedy część zleceń nie zostanie wysłanych do dużych laboratoriów internetowych lecz do Waszego lokalnego zakładu.

 

Dobra lokalna widoczność w internecie

to bardzo dobra widoczność strony internetowej zakładu fotograficznego w miejscowości działalności zakładu. Zakład musi cały czas przypominać o swoim istnieniu i o swoich usługach. Analogicznie jak wszystkim znana Coco-cola, która nieustanie i możliwie szeroko się reklamuje. Nie wystarczy mieć stronę internetową ale trzeba ją jeszcze zoptymalizować pod rynek lokalny. Co to znaczy ? W odpowiednich miejscach strony internetowej trzeba umieścić nazwę miejscowości. Najlepiej jak nazwa miejscowości będzie połączona z popularnymi zwrotami. Wybierzmy przykładowo Mielec - miasto średniej wielkości dynamicznie się rozwijające. Zobaczmy ile razy frazy związane z wywoływaniem zdjęć wpisywane są do wyszukiwarki Google.

Zwrot "wywoływanie zdjęć zamość" - wpisywany jest na poziomie 10 razy miesięcznie, "zdjęcia zamość" ok. 10 razy, "odbitki zamość" jeszcze rzadziej. Jeśli zrobimy test jeszcze innych słów związanych z nazwę miasta i ofertą strony to łatwo się przekonamy, że stronę tą przechodząc z wyszukiwarki Google odwiedzi niewiele osób. Internauci szukając laboratorium wpisują znane już sobie laboratorium np. "odbitki Empik" lub zwrot zupełnie ogólny "wywoływanie zdjęć online" lub "wywoływanie zdjęć przez internet". Zwroty ogólne "obstawione są" przez największe firmy i bardzo trudno byloby dojść do pierwszej strony wyników wyszukiwania Google.

Trzeba więc działać trochę inaczej. Przedstawimy to stronie > lokalna promocja internetowa firmy fotograficznej (pracujemy nad tą stroną)

 

 

wywoływanie zdjęć przez internetProszę w wyszukiwarce Google wpisać zwroty:
 

  • wywoływanie zdjęć przez internet
  • zdjęcia przez internet
  • wywoływanie zdjęć online
  • odbitki przez internet

 

Pozycja w wynikach wyszukiwania będzie się przekładać na ilość otrzymywanych  zdjęć do obróbki. Dodatkowo będzie miała znaczenie cena zdjęć, jakość programu do obsługi zleceń, jakość strony internetowej.

 

Poniżej prezentujemy trend ilości zapytań dla frazy "wywoływanie zdjęć". Pokazuje on poziom zainteresowania usługą wywołania zdjęć w laboratorium fotograficznym. 

wywoływanie zdjęć

źródło: narzędzia Google

 

Łatwo zauważyć, że od około 8-10 lat poziom zainteresowania wywoływaniem zdjęć za pośrednictwem internetu utrzymuje się na stałym poziomie. W praktyce oznacza to, że :

- z jednej strony mamy malejąca ilość osób, które przenoszą zdjęcia na papier

- z drugiej strony maleje ilość zdjęć zlecanych w lokalach zakładów fotograficznych ale rośnie ilość zdjęć zlecanych za pośrednictwem internetu

 

Nasuwa się tu wniosek, że zakłady fotograficzne powinny rozwijać internetowe platformy do przyjmowania zleceń online.

wywoływanie zdjęć Warszawa

W witrynie tej będą promowane różne zakłady fotograficzne - małe, średnie i te z ciekawymi ofertami. Nie te które szukają sposobu na najniższą cenę lecz te, które starają się zagwarantować możliwie najwyższą jakość, fachową i przyjazną obsługę. Wspierajmy takie laboratoria !

 

Takim zakładem fotograficznym jest np.

 

FotoSilesia  Katowice

Szeroki zakres usług również dla zawodowców. Nie tylko można zamówić odbitki z laba i wydruki z plotera Epsona ale również wywołać film czarny biały, zeskanować negatywy czy też zrobić reprodukcje starych zdjęć. Ceny są normalne i adekwatne do wysokiej jakości. Wywołanie zdjęcia 10x15 kosztuje tu 48 groszy przy ilości 300 sztuk. Zdjęcia można również zamawiać online. Więcej informacji na temat produktów dostępnych w ofercie FotoSilesia i ich cen znajdziesz na ich stronie internetowej: https://www.fotosilesia.pl/

 

Cyfrowy Express Szczecin

Szeroki zakres usług fotograficznych, odbitki z minilaba fotograficznego, jak i wydruki wielkoformatowe. Dostępna jest również opcja przesyłania zdjęć online. Właściciel zakładu przywiązuje bardzo duże znaczenie do jakość wykonywanych zdjęć. Przejdź na stronę tego laboratorium http://cyfrowyexpress.pl/

 

Foto Lux  Skwierzyna

Wystarczy wejść na stronę internetową tego laboratorium http://www.fotolux.pl/ i od razu widać dbałość o jakość, wizerunek, zakres usług i ofertę sprzedawanych produktów. Warto obejrzeć sobie tą stronę. Nie ma tu co prawda dedykowanego programu do obsługi zdjęć online ale jest bardzo dobrze pokazane jak można przesłać zdjęcia za pośrednictwem witryny We transfer.

 

Zapraszamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Będzie wdzięczni jeżeli umieścisz link do tej strony na swojej witrynie, blogu lub tablicy Facebooka. 

wywoływanie zdjęć

 

 

wywoływanie zdjęć cyfrowych

  

Dodaj komentarz
  • https://www.szablony.in/fotoksiazki/