Zdjęcia cyfrowe przez internet

 

Wielu osobom wystarczy gdy obejrzą swoje zdjęcia cyfrowe na monitorze komputera. Niektóre osoby ograniczają się do oglądania zdjęć cyfrowych na wyświetlaczu LCD swojego aparatu fotograficznego.

 

zdjęcia przez internetWiele osób przeglądanie zdjęć na komputerze traktuje wyłącznie jako selekcję zdjęć - odrzucenie zdjęć nieudanych, źle skomponowanych, nieciekawych. Sposób ten pozwala ograniczyć ilość zbędnych plików, które zaśmiecają komputer i zajmują niepotrzebnie miejsce. Z pośród udanych zdjęć wybierane są zdjęcia najlepsze, najciekawsze przekazywane do zakładu fotograficznego w którym kopiowane są na papier fotograficzny przede wszystkim jest to najtańszy papier fuji crystal archive . Zdjęcia na papierze umieszczane są później w albumach fotograficznych. W tej postaci prezentują je najbliższym i znajomym. Oglądanie zdjęć w albumach można porównać do filmu oglądanego w kinie, a przecież można go obejrzeć na ekranie monitora komputera. Aby przenieść zdjęcia na papier potrzebujemy dobrego zakładu fotograficznego (laboratorium foto) z dobrymi urządzeniami i doświadczoną obsługą. Wiele osób poszukuje na forach internetowych takich zakładów fotograficznych. Mile jest widziane jeżeli zdjęcia przyjmowane są przez internet. Nie wychodząc z domu wysyłamy im zdjęcia cyfrowe w postaci plików a oni odsyłają nam gotowe zdjęcia na papierze w przesyłce pocztowej. Zanim ktoś zdecyduje się na wysłanie przez internet dużej ilości zdjęć powinien przetestować oferowaną przez nich jakość. Polecamy zrobienie tych samych zdjęć w 3-4 miejscach a w następnej kolejności dopiero wysłanie przez internet. Można wtedy porównać efekt końcowy. Warto również sprawdzić na jakim papierze zdjęcia zostały wykonane.

 

 

Czym się kierować przy wyborze zakładu fotograficznego oferującego wywołanie zdjęć cyfrowych przez internet ?

zdjęcia cyfrowe przez internet

 

  1. Nie tylko cena 1 szt się liczy ! Cena ta zależna jest często od rodzaju papieru na jakim zdjęcia są wykonywane. Najwyższe uznanie i najwięcej kosztuje papier Kodak Supra Endura i Fujicolor Supreme. Najtańszy jest Kodak Edge.
  2. Na jakim minilabie zdjęcia są wykonywane. Polecamy zdjęcia z minilabów Agfa d-Lab, Noritsu serii 32, 33, Fuji Frontier.
  3. Należy ocenić wygodę i szybkość transferu programu do przesyłania zdjęć
  4. Niektóre programy mają dodatkowe funkcje np. kadrowanie, powiększanie, redukcja czerwonych oczu, korekcja kolorów, zmiana kontrastu. Oceń czy z funkcji tych będziesz korzystać.
  5. Sprawdzić jaki jest czas realizacji
  6. Sprawdzić jakie są warunki reklamacji jakości zdjęć

 

zdjęcia cyfrowe online

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy ponownie na tą stronę:

  • wywoływanie zdjęć cyfrowych przez internet
  • wywoływanie zdjęć
  • wywoływanie zdjęć laboratorium internetowe

 

Zapraszamy na inne nasze strony:

gdzie zamówić fotoksiążkę - nowa i bardzo atrakcyjna forma zachowania zdjęć
drukarki fotograficzne - nie trzeba już kupować minilaba
drukarki atramentowe - bardzo popularne w domach i biurach
 

 

 

 

Komentarze

Waldek

Zdjęcia online w internecie przejeło około 30 zakładów fotograficzne, które walczą pomiędzy sobą pozycją w google i ceną. Innym zakładom będzie trudno się przebić.

Dodaj komentarz
  • foto-rynek